Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zespół Szkół w Płoniawach - Bramurze      Gimnazjum im. Arkadiusza Gołasia

Aktualności i ogłoszenia
Turniej piłki nożnej 2014
20 maja 2014
Regulamin II Otwartego Turnieju Dzikich drużyn

Dzień otwarty
16 maja 2014
Zapraszamy na dzień otwarty 20 maja od godziny 15 do 16.

Konkurs plastyczny o Janie Pawle II
16 maja 2014
Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pani Barbary Majkowskiej przygotowali prace na gminny konkurs plastyczny „Taki Duży, Taki Mały… - Jan Paweł II W Oczach Dzieci I Młodzieży” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. 30 kwietnia 2014r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Wyniki konkursu w kategorii Gimnazja:
I nagroda Patrycja Gromelska (Gimnazjum w Płoniawach-Bramurze).
II nagroda Daria Kruszewska (Gimnazjum w Płoniawach-Bramurze).
III nagroda Kamila Klimkowska (Gimnazjum w Krasińcu).
Wyróżnienie: Dominika Mysiorska (Gimnazjum w Płoniawach-Bramurze).

Zapraszamy do galerii.

Święto Konstytucji 3 Maja
16 maja 2014
Uroczystą akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowały klasy IIb i IIIa pod opieką pań Barbary Majkowskiej i Anny Pulkowskiej.

Zapraszamy do galerii.

Wywiadówka
1 kwietnia 2014
W dniu 9 kwietnia o godzinie 15:30 w Zespole Szkół Gimnazjum im. A. Gołasia w Płoniawach-Bramurze odbędzie się wywiadówka.

Konkurs plastyczny "Stop Przemocy"
30 marca 2014
W dniu 24 marca 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Płoniawach-Bramurze odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród uczestnikom konkursu plastycznego „STOP PRZEMOCY”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Interdyscyplinarny i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Płoniawach-Bramurze.
Uczniów naszego gimnazjum przygotowywała do konkursu p. Barbara Majkowska.

Wyniki konkursu w kategorii Gimnazja:
I miejsce - Patrycja Gromelska (Gim. Płoniawy
II miejsce - Dominika Mysiorska (Gim. Płoniawy)
III miejsce - Monika Kałamańska (Gim. Krasiniec)
III miejsce - Magdalena Sztankiewicz (Gim. Płoniawy)

Zapraszamy do galerii.

Dzień Bez Przemocy i Dzień Bezpiecznego Internetu
29 marca 2014
Dzień Bez Przemocy i Dzień Bezpiecznego Internetu rozpoczął się od wystawienia spektaklu pod tytułem „Sekret” przygotowanego przez p. Annę Pulkowską. W spektaklu wystąpili uczniowie oraz nauczyciele, którzy wcielili się w role rodziców. Kolejnym punktem dnia było rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą prezentację multimedialą o tematyce profilaktycznej.
Najlepsze prace:
I miejsce Magdalena Chodkowska i Sylwia Gutowska
II miejsce Laura Sierbińska i Marta Pawłowska
III miejsce Emilia Chmielewska i Magdalena Sztankiewicz
Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, wyświetlono prezentacje która zajęła pierwsze miejsce.
Zgromadzono również bibliotekę filmów o tematyce profilaktycznej, które uczniowie będą mieli możliwość obejrzeć na godzinach wychowawczych. Organizatorem Dnia Bez Przemocy i Dana Bezpiecznego Internetu były panie: Anna Pawłowska, Alicja Dudek i Anna Grabowska.

Alicja Dudek

Zapraszamy do galerii.

Gminna Olimpiada Biologiczna
30 marca 2014
W dniu18 marca odbyła się Gminna Olimpiada Biologiczna, w której wzięło udział 23 uczniów z Gimnazjum w Krasińcu i z Gimnazjum im. A. Gołasia
w Płoniawach - Bramurze. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 28 pytań, z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Po sprawdzeniu testów ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorem Olimpiady była p. Alicja Dudek.

Wyniki Olimpiady:
I miejsce Anna Dzwoniarska (Gim. Krasiniec)
II miejsce Dominika Mysiorska (Gim. Płoniawy)
III miejsce Angelika Radzymińska (Gim. Krasiniec)
Wyróżnienia: Klaudia Ciok (Gim. Płoniawy) i Julia Matusiak (Gimnazjum Krasiniec)

Alicja Dudek

Pierwszy Dzień Wiosny
29 marca 2014
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole to dzień pełen atrakcji i emocji. W tym dniu, uczniowie wszystkich klas rywalizowali ze sobą o tytuł najlepszej klasy. Na początek, uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami językowymi biorąc udział w quizie językowym. Następnie każda klasa zaprezentowała swoją piosenkę w konkursie karaoke. A na koniec czekały na uczniów konkurencje sportowe: slalom i rzuty do kosza. Najwięcej punktów i tytuł najlepszej klasy zdobyła klasa IIa.
Organizatorami Pierwszego Dnia Wiosny byli p. Anna Jaworska, p. Urszula Maćkowska, p. Anna Pulkowska, p. Krzysztof Zarodkiewicz

Alicja Dudek

Zapraszamy do galerii.

Dzień otwarty
9 marca 2014
Zapraszamy na dzień otwarty 11 marca od godziny 15 do 16.

Festiwal piosenki "Power of Love"
24 lutego 2014
Z okazji walentynek w naszej szkole odbył się gminny festiwal piosenki „Power of Love”. Na festiwalu wystąpiło 15 uczestników, którzy zaśpiewali piosenki
o miłości w języku angielskim, starając się podbić serca publiczności i jury. Jury oceniając występy brało pod uwagę: dobór repertuaru, wykonanie - poziom wokalny i ekspresję wykonania, poprawność językową oraz ogólne wrażenie. Po zaprezentowaniu wszystkich piosenek spośród uczestników wyłoniono zwycięzców, którym wręczono nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Opiekunem i organizatorem festiwalu była pani Anna Jaworska.

Wyniki:
W kategorii szkoły podstawowe
I miejsce Michalina Mosakowska (Szkoła Podstawowa w Węgrzynowie)
II miejsce ex aequo Bartosz Biedrzycki - (Szkoła Podstawowa w Węgrzynowie) i Maria Pawelczyk (Szkoła Podstawowa w Płoniawach)
Wyróżnienie Alicja Szewczak (Szkoła Podstawowa w Płoniawach)

W kategorii Gimnazja
I miejsce Sylwia Przybysz (Gimnazjum w Krasińcu)
II miejsce Patrycja Krajewska (Gimnazjum w Płoniawach)
III miejsce ex aequo Olga Borysowicz (Gimnazjum w Płoniawach) i Emilia Chmielewska (Gimnazjum w Płoniawach)

Alicja Dudek

Zapraszamy do galerii.

Spotkanie z Lechem Dyblikiem
23 lutego 2014
W dniu 11 lutego 2014r. w naszej szkole gościł Lech Dyblik – znany aktor i pieśniarz. Spotkanie z Lechem Dyblikiem zostało zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Lech Dyblik, jak sam mówił o sobie, jest uzależniony od alkoholu chociaż od 20 lat nie pije. Na spotkaniu z gimnazjalistami opowiadał o dramatycznej walce z uzależnieniem, pokonywaniu własnych słabości oraz relacjach w rodzinie. Mówił o szacunku do drugiego człowieka i pokorze, która jest warunkiem spokojnego życia. Tłumaczył, że w walce z nałogiem najważniejsza jest uczciwość wobec siebie, przyznanie się do tego, że jest się uzależnionym,
a następnie poproszenie o pomoc. Na koniec spotkania Lech Dyblik mówił o systemie wartości, o tym jak ważną rolę w jego życiu odgrywa rodzina i Kościół.

Alicja Dudek

Zapraszamy do galerii.

Konkurs krasomówczy
8 lutego 2014
24 stycznia 2014r. nasze koleżanki z klasy IIIa – laureatki konkursu krasomówczego, udały się z panią Anną Pulkowską do Muzeum Niepodległości
w Warszawie na uroczystą galę finałową i wręczenie nagród.
Spotkanie rozpoczął występ chóru z pobliskiego warszawskiego gimnazjum, który pięknie zaprezentował pieśni patriotyczne i kolędy.
Nasze dziewczęta otrzymały nagrody książkowe, dyplomy i tytuły laureatek: Emilia Chmielewska I miejsca, Olga Borysowicz II i Patrycja Krajewska III.
W konkursie brała udział również Magdalena Sztankiewicz, która zdobyła tytuł finalistki.
Niestety, dla naszych koleżanek to był ostatni występ w tej kategorii wiekowej. Liczymy, że w przyszłych latach nasi młodsi koledzy „przejmą pałeczkę”
i spróbują swoich sił na scenie.
Redakcja NieÓka

Zapraszamy do galerii.

Niewiele zabrakło do miejsca na podium...
8 lutego 2014
26 stycznia 2014r. odbyły się zawody w piłkę ręczną dziewcząt. Nasze koleżanki zajęły czwarte miejsce na osiem drużyn. Dziewczyny z bólem serca przyjęły porażkę w meczu z Czerwonką o trzecie miejsce.Przegrały podczas drugiej dogrywki 4:3. Przeciwniczkom sprzyjało większe szczęście, gdyż trafiły do bramki w ostatniej minucie. Zabrakło naprawdę niewiele. Dziewczyny zostały bardzo wychwalone za swoją szybką grę i wytrzymałość fizyczną przez trenerów innych drużyn. Każdy, kto był na meczu o trzecie miejsce, widział tę waleczność, że nasze zawodniczki oddały całe serce i niestety ze łzami
w oczach zeszły z boiska.
Skład drużyny: Katarzyna Szewczak, Olga Borysowicz, Joanna Zakrzewska, Patrycja Gromelska, Marta Pawłowska, Dominika Bobińska, Roksana Biedrzycka, Patrycja Krajewska, Natalia Michalska, Paula Żabik, Magdalena Chodkowska, Justyna Kruszewska, Emilia Olkowska, Katarzyna Damięcka, Martyna Matuszewska.
Redakcja NieÓka

Zapraszamy do galerii.

Powiatowe zawody w piłkę ręczną
8 lutego 2014
25 stycznia 2014r. w Makowie Mazowieckim odbyły się powiatowe zawody w piłkę ręczną chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Kruszewski, Szymon Osiecki, Gabriel Koprowski, Paweł Śledziński, Hubert Gronowski, Piotr Majorkiewicz, Kamil Sawicki, Bartłomiej Nietupski, Adrian Żórawski i Hubert Dąbrowski. Płoniawy trafiły do grupy z Różanem i makowską „Dwójką”. Mecz z Różanem zakończył się porażką naszej drużyny 7:9, natomiast mecz z Makowem wysoką wygraną 10:6. Dzięki wygranej Makowa z Różanem 4:3, Tytan wyszedł z grupy z pierwszego miejsca i w półfinale pokonał Gąsewo 13:5. W finale Płoniawy stoczyły ciężki bój z drużyną z Czerwonki, który zakończył się wygraną 10:8 i zdobyciem złotego medalu.
I miejsce w turnieju przyniosło nam kwalifikacje na międzypowiatowe zawody w Ostrołęce i przede wszystkim wielką radość!
Redakcja NieÓka

Zapraszamy do galerii.

Spotkanie z rodzicami
27 stycznia 2014
Informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się 30 stycznia 2014r. o godzinie 15:30 dla Gimnazjum i o godzinie 16:00 dla Szkoły Podstawowej.
Zapraszamy.

Konkurs na prezentację multimedialną
23 stycznia 2014
Z okazji „Dnia bez przemocy”, który będzie zorganizowany w naszej szkole w marcu 2014 r., zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na prezentację multimedialną o tematyce profilaktycznej. Autorzy najlepszych prezentacji zostaną nagrodzeni, a ich prezentacje będą wyświetlone publicznie na uroczystym apelu.
Regulamin konkursu:
1. Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny.
2. Do konkursu można przystąpić indywidualnie lub w dwie osoby.
3. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej (w programie PowerPoint) o tematyce profilaktycznej lub tematyce     dotyczącej bezpieczeństwa w szkole.
4. Prezencja ma zawierać minimum 20 slajdów (nie więcej niż 25)
5. Jeden ze slajdów powinien zawierać dane autora/ów (imię, nazwisko, klasa, szkoła)
6. Ocenie podlegają treści merytoryczne, pomysłowość i oryginalność jak również estetyka i ogólny wygląd prezentacji.
7. Prace zapisane na płytach lub pendrive’ach proszę dostarczyć do 5 marca 2014 roku do pani Alicji Dudek i pani Anny Pawłowskiej.

Konkurs myśliwski
21 stycznia 2014
W naszej szkole została przeprowadzona już piąta edycja konkursu myśliwskiego „Poznajemy las” organizowana przez myśliwego – pana Jakuba Dudka. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. W tegorocznej edycji wzięło udział 48 uczniów. Pytania dotyczyły wiedzy łowieckiej oraz wiedzy ogólnobiologicznej. W tym roku najlepszymi okazali się: Dominika Mysiorska, która zajęła I miejsce, Klaudia Ciok – II miejsce i Katarzyna Szewczak – III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Chodkowska, Juliusz Załuski i Hubert Dąbrowski.
Oprócz nagród rzeczowych i dyplomów dla zwycięzców, pan Jakub, złożył na ręce pani Dyrektor Iwony Jaworskiej prezent dla szkoły w postaci plansz edukacyjnych przedstawiających rośliny chronione w Polsce.
Alicja Dudek

Zapraszamy do galerii.

Świąteczne Rozgrywki w Piłkę Siatkową
5 stycznia 2014
Pod koniec grudnia w naszej szkole odbyły się Świąteczne Rozgrywki w Piłkę Siatkową. Rozegrano mecze w kategorii dziewcząt i chłopców. Przed każdym meczem dla uświetnienia rozgrywek wszystkie drużyny zaprezentowały przygotowane wcześniej układy taneczne. Najwięcej emocji wzbudził występ taneczny nauczycieli, a następnie mecz nauczyciele kontra uczniowie. Po rozegraniu wszystkich meczów wyłoniono zwycięskie drużyny, którym Pani Dyrektor Iwona Jaworska wręczyła dyplomy.
Wyniki zawodów:

Dziewczęta: Chłopcy:
 1. klasa IIIa
 2. klasa IIa
 3. klasa I
 4. klasa IIb
 1. klasa IIIa
 2. klasa IIIb
 3. klasa IIa
 4. klasa I

Alicja Dudek

Zdjęcia z zawodów Galeria.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
3 stycznia 2014
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyły się w naszej szkole 5 grudnia 2013r. Przybyło około sześćdziesięciu zaproszonych gości. Na początku uroczystości klasy IIIa i IIa wystawiały spektakl pt. „Sekret”. W widowisku tym pomogli nam nauczyciele, którzy zagrali role rodziców. Na scenie wystąpili: p. Dyrektor Iwona Jaworska, p. Wicedyrektor Monika Obłudka, p. Katarzyna Pochoda, p. Anna Pawłowska, p. Marek Mierzejewski, p. Dariusz Wierzbicki, p. Anna Jaworska, p. Piotr Pawelczyk i p. Krzysztof Zarodkiewicz. Do występu przygotowała nas p. Anna Pulkowska. Następnie uczennice klasy IIIa wykonały utwór „Pokonamy fale” a „Człowieczy los” solo zaśpiewała Emilia Chmielewska.
Pani Dyrektor Iwona Jaworska dziękowała wszystkim wolontariuszom za wszelkie dobro, jakie niosą potrzebującym.
Uczniowie pod okiem p. B. Majkowskiej i U. Maćkowskiej wykonali własnoręcznie choinki, którymi później obdarowali wszystkich gości.
Natalia Michalska

Zapraszamy do galerii.

Przeprosiny
16 grudnia 2013
Klasa IIIb chciałaby najmocniej przeprosić Księdza Adama, Panią Dyrektor i wszystkich nauczycieli za nasze skandaliczne zachowanie i opublikowanie filmu w Internecie.

Dzień otwarty
8 grudnia 2013
Zapraszamy na dzień otwarty 10 grudnia o godzinie 15.

Spotkanie z policjantem
2 grudnia 2013
W dniu 18 listopada 2013r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy I oraz klasy IIIa z policjantem. Pani Komisarz Katarzyna Dudek z Komendy Głównej Policji w Warszawie, omówiła uczniom najważniejsze zasady poruszania się po drogach oraz zasady bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią. Na początku spotkania uczniowie obejrzeli film, po którym musieli wskazać zachowania dzieci zgodne i niezgodne z przepisami ruchu drogowego. Następnie Pani Komisarz pokazała uczniom prezentację na temat: Bezpieczeństwo dzieci w drodze do/ze szkoły oraz bezpieczeństwo dzieci w szkole. Najwięcej emocji wzbudziło wśród uczniów losowanie nagród. Nagrody główne wylosowali: Oliwia Pielach, Krzysztof Kobyliński i Justyna Kruszewska. Pozostali uczniowie uczestniczący w spotkaniu otrzymali odblaski i inne gadżety.
Alicja Dudek

Zapraszamy do galerii.

Święto Niepodległości
19 listopada 2013
We wtorek 12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie kl. IIb i klasy IIIa pod opieką p. Barbary Majkowskiej i p. Anny Pulkowskiej.
Zapraszamy do galerii.

Biegi Sztafetowe o Puchar Pani Dyrektor 2013
11 listopada 2013
8 października 2013r. w naszej szkole odbyły się Biegi Sztafetowe o Puchar Pani Dyrektor.
Wyniki zawodów:

Dziewczęta: Chłopcy:
 1. klasa I
 2. klasa IIa
 3. klasa IIIac
 1. klasa IIIa
 2. klasa IIa
 3. klasa I

Zdjęcia z zawodów Galeria.

Dzień Edukacji Narodowej
30 października 2013
W piątek 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Zapraszamy do galerii.

Spotkanie z rodzicami
28 października 2013
Informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się 5 listopada 2013r. o godzinie 15:30 dla Gimnazjum i o godzinie 16:00 dla Szkoły Podstawowej.
Zapraszamy.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
15 października 2013
Dnia 24.09.2313r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W komisji wyborczej zasiadły: Maria Napiórkowska, Dominika Bobińska, oraz Magdalena Sztankiewicz. Przebieg wyborów nadzorowała p. Anna Pulkowska.

Wyniki wyborów opublikowane zostały w dziale O szkole>>Organizacje>>Samorząd Uczniowski.

Zapraszamy również do galerii.

Powiatowe Zawody Strażackie 2013
27 września 2013
15 września 2013r. odbyły się Powiatowe Zawody Strażackie w Sypniewie. Nasza drużyna zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt i I miejsce w kategorii chłopców. Skład zwycięskich drużyn:

Drużyna dziewcząt: Drużyna chłopców:
 1. Katarzyna Damięcka
 2. Sylwia Rozicka
 3. Joanna Zakrzewska
 4. Marta Napiórkowska
 5. Magdalena Chodkowska
 6. Olga Borysowicz
 7. Martyna Matuszewska
 8. Katarzyna Szewczak
 9. Marta Pawłowska
 10. Laura Sierbińska
 11. Aleksandra Zabielska
 1. Piotr Majorkiewicz
 2. Daniel Bogucki
 3. Kamil Sawicki
 4. Jakub Osiecki
 5. Hubert Mierzejewski
 6. Łukasz Regulski
 7. Gabriel Koprowski
 8. Dawid Kruszewski
 9. Damian Damięcki
 10. Patryk Olędzki
 11. Jakub Antczak

Zdjęcia z wydarzenia Galeria.

Rocznica śmierci Arkadiusza Gołasia
22 września 2013
16 września obchodziliśmy w naszej szkole ósmą rocznicę śmierci Arkadiusz Gołasia (patrona Gimnazjum). Uczniowie spotkali się by obejrzeć prezentację przybliżającą sylwetkę tego sportowca. Złożono również kwiaty na grobie Arkadiusza Gołasia na cmentarzu w Ostrołęce oraz w szkolnym kąciku pamięci o patronie.
Zdjęcia z wydarzenia Galeria.

Spotkanie z rodzicami
5 września 2013
Informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się 10 września 2013r. o godzinie 15:30.
Zapraszamy.

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014
2 września 2013
  2 września o godzinie 9 w naszej szkole odbyła się uroczystość inaugurująca rok szkolny 2013/2014. Na tę okazję, uczniowie klasy IIIa pod opieką pań Anny Pulkowskiej, Katarzyny Załęskiej i Hanny Łomot, przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. Inauguracyjne przemówienie wygłosiła pani dyrektor szkoły Iwona Jaworska, szczególnie gorąco witając tegorocznych pierwszoklasistów. Po uroczystości odbyły się spotkania informacyjne wychowawców ze swoimi klasami.

Wybiła już godzina. Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna. Znów dni popłyną pracowite nad książką szkolną, nad zeszytem…


Zdjęcia z uroczystości umieszczone są w zakładce Galeria.

Rozpoczęcie roku
22 sierpnia 2013
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 (dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) odbędzie się 2 września o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej w Gimnazjum.

Nowy rozkład przerw i lekcji
22 sierpnia 2013
W nadchodzącym roku szkolnym obowiązywać będzie zmieniony rozkład przerw i lekcji. Nowy rozkład jest już dostępny na naszej stronie w dziale INFORMACJE.

Podręczniki
13 czerwca 2013
Lista podręczników na rok szkolny 2013-2014


« 2/3 »
Naszą stronę odwiedzono: razy, dziękujemy.