Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Zespół Szkół w Płoniawach - Bramurze      Gimnazjum im. Arkadiusza Gołasia

Organizacje działające w naszej szkole
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza


Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Płoniawach - Bramurze powstała w roku szkolnym 2000/2001. Pierwsze spotkanie odbyło się 17 października 2000 roku. Jego celem było wybranie Rady Drużyny. Na kolejnych spotkaniach określono zadania, obowiązki i plan działania drużyny. Po uporaniu się ze sprawami organizacyjnymi Drużyna rozpoczęła swoją działalność. Na prośbę opiekunki MDP Pani Elżbiety Kłyszewskiej wybrano grupę redaktorów, których zadaniem było wydawanie gazetki "Młody Strażak" mającej na celu przybliżenie działalności drużyny i przedstawienie problemów dotyczących pożarów.
Co roku członkowie drużyny biorą udział w wielu uroczystościach i przedsięwzięciach. Drużyna od początku swojej działalności bierze udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Młodzież uczestniczy również w zawodach sportowych oraz przygotowuje uroczystości szkolne i pozaszkolne, współpracuje z Ochotniczą Strażą Pożarną i bierze udział w Zjazdach Gminnych OSP.


W każdą Wielką Sobotę członkowie drużyny czuwają przy grobie Pana Jezusa w kościele parafialnym w Płoniawach.
Drużyna pomaga również w organizacji Ogólnopolskich Wyścigów Psich Zaprzęgów "Tropem Dzika", które odbywają się w Łęgu.
W dniu 4 maja strażacy hucznie obchodzą swoje święto. Uroczystość ta zawsze rozpoczyna się mszą świętą w Kościele w Krzyżewach. Jest on od dawna ośrodkiem duszpasterstwa strażaków gminy Płoniawy. Po mszy świętej odbywa się oficjalna część uroczystości a w niej między innymi ślubowanie młodych strażaków. Po tej części odbywa się ognisko i biesiadowanie do późna.

Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krzyżewie

Od 2000 do 2007 roku opiekunem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej była Pani Elżbieta Kyszewska. W roku szkolnym 2007/2008 opiekę nad drużyną przejęli Pan Dariusz Wierzbicki i Pan Piotr Pawelczyk.

Naszą stronę odwiedzono: razy, dziękujemy.